8 tipov, ako sa pripraviť na predaj Vašej nehnuteľnosti.

Autor: Matej Kucharič | 8.10.2015 o 11:39 | Karma článku: 2,42 | Prečítané:  715x

Rozmýšľate na predajom Vašej nehnuteľnosti? Prečítajte si 8 jednoduchých tipov, čo urobiť,  než Vaša nehnuteľnosť pôjde na realitný trh.

1.       Vyberte si kvalitného realitného makléra. Pri rozhodovaní Vám môže pomôcť odporúčanie známych, alebo si urobte vlastný prieskum. Pozvite si na interview viacerých maklérov, aby ste si mohli porovnať kvalitu ich služieb. Pri výbere makléra sa sústreďte hlavne na:
- predajnú cenu Vašej nehnuteľnosti, ktorú odporučí a jej zdôvodnenie,
- referencie z iných predajov,
- znalosť lokálneho trhu,
- spôsob a miesto prezentácie Vašej nehnuteľnosti,
- rozsah služieb pri predaji,
- výšku provízie (najlacnejší maklér automaticky neznamená, že bude aj najlepší),
- pripravenosť a snahu makléra byť práve tým, kto predá Vašu nehnuteľnosť najlepšie ako vie.
A ak sa rozhodnete predávať svoju nehnuteľnosť bez pomoci realitného makléra a pridáte ju na súkromnú inzerciu, pripravil som pre Vás krátky prehľad o tom, na čo sa máte následne pripraviť.
2.      Rozmýšľajte nad cenovou stratégiou, poraďte sa so svojím maklérom o určení ceny Vašej nehnuteľnosti.
3.       Pripravte nehnuteľnosť na predaj najlepšie ako viete. Ak je počas obhliadok čistá, uprataná, sú opravené drobné nedostatky, môže to priniesť ovocie v podobe lepšej ceny aj rýchlejšieho predaja.
4.       Majte k dispozícii všetky doklady k nehnuteľnosti, aby ste mohli Vy, resp. Váš maklér zodpovedať všetky otázky potenciálnych záujemcov o kúpu Vašej nehnuteľnosti.
5.       Premyslite si časový horizont predaja, ideálny čas na predaj bytu je do 3 mesiacov, rodinného domu do 6 mesiacov. A majte pripravený plán B, pokiaľ by po uplynutí tejto doby nebol vo výhľade žiadny reálny záujemca o Vašu nehnuteľnosť.
6.       Ak máte na nehnuteľnosť hypotéku, zistite si podmienky splatenia alebo preloženia na inú nehnuteľnosť vopred.
7.       Premyslite si podmienky uvoľnenia nehnuteľnosti novému majiteľovi vopred, aby ste mali náhradný plán v prípade, že príde rýchly kupec.
8.       Zvážte využitie služby Homestaging, čo je profesionálna úprava interiéru Vašej nehnuteľnosti tak, aby sa vyzdvihli jej prednosti a získali ste čo najlepšiu cenu pri predaji alebo prenájme. My v našej realitnej kancelácii MAGNUM Real využívame pre našich klientov služby homestagingovej agentúry www.pripravsvojbyt.sk a ich pozitívny vplyv na rýchlosť a cenu predaja je neodškriepiteľný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?